Hopa Devlet Hastanesinde 192 Bin Hastaya Bakıldı

19/01/2012 16:44

Hopa Devlet Hastanesinde 2011 Yılında 192 Bin 198 Kişi Poliklinik Hizmeti Sunuldu.


Haber: Hayati AkbaşHopa Devlet hastanesi yoğun hasta trafiği arasında bir rekora imza attı ve bir yıl içinde 192 bin hastaya poliklinik hizmeti verdi. Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre 2011 yılında, hastanenin acil servisinde 74 bin 253, diğer polikliniklerinde ise 117 bin 945 olmak üzere toplam 192 bin 198 kişi muayene ve tedavi oldu. Hastanede 3 bin 99 kişi yatarak tedavi görürken, 9 bin 395 hasta da ameliyat edildi.

2012'YE DOKTOR SIKINTISIYLA GİRİLDİ

Hopa'nın dışında Kemalpaşa beldesine ve yer yer ülke sınırları dışından gelen Batum'lu hastalara da hizmet veren hastanede bazı doktorun tayinin çıkması hastanede sıkıntı yarattı. Hastanede genel cerrahi, aile hekimi, çocuk, kadın doğum, üroloji, ortopedi, radyoloji, anestezi ve göz doktoru görev yaparken, dahiliye, kulak burun boğaz ve enfeksiyon uzmanlarının tayinlerinin çıkması üzerine bu kadroların boşaldığı bildirildi.

Hastane yetkilileri boşalan kadroların acilen doldurulması konusunda ihtiyaçlarının bağlı oldukları üst birimlere bildirildiğini ifade ettiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.01.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Tika’dan Dost Ülkeye Destek...
 » Sarp Sınır Kapısında Modernizasyon...
 » Artvin Gazeteciler Derneği Bu Kez B...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasından Ho...
 » Artvin’de Genç Annenin Ölümü İl’i Y...
 » Arhavi Devlet Hastanesi Temel Atma...
 » Artvin'de Bir İlk...
 » Hopa Devlet Hastanesine Sağlık Baka...
 » Artvin Devlet Hastanesinde Bir İlk...
 » Arhavi Devlet Hastanesi İnşaatı Tüm...
 » Artvin Devlet Hastanesinde Kalp Pil...
 » Artvin’de Toplamda Organ Bağışı Say...
 » Artvin’de Organ Bağışı Haftası Kutl...
 » Şavşat Devlet Hastanesinin Temeli A...
 » Artvin Devlet Hastanesi Yine Gözdol...
 » Artvin'de Otomobil Çoruh'a Uçtu...
 » Ankara'da Vali Cirit Onuruna Yemek...
 » İşte İnsanlık Örneği...
 » Artvin’de Organ Bağışı Ve Nakli Kon...
 » Akalın Diş Hekimleri Gününü Kutladı...