Batum-ankara Ve Batum-istanbul Uçuşları Hız Kesmeden Devam Ediyor

19/01/2012 08:31

Batum Uçuşları Kış Programında Da Hız Kesmeden Devam Ediyor


Haber: Hayati AkbaşArtvin'in Büyükşehirlere açılan en önemli ulaşım yollarından biri olarak kabul edilen Batum Havaalanının ortak kullanımı devam ederken kış tarifesine geçen uçuşlarda haftada 5 gün İstanbul'a uçulabilirken, haftada iki gün ise Ankara uçuşları hız kesmeden sürdürülüyor. Uçuşlara yoğun ilgi de devam ederken Anadolu Jet ile Türk Hava Yolları Artvin'in ulaşımda gülen yüzü oluyor.

THY ve Anadolu Jet konforu ile uçuş

Gürcistan'ın Batum şehrinde bulunan Batum Havalimanından gerçekleştirilen Batum-İstanbul ve Batum-Ankara karşılıklı uçak seferleri hız kesmeden devam ediyor. Ortak havalimanı şekliyle kullanılan ve kimlikle uçuş yapılabilen uçuşlar THY ve Anadolu Jet tarafından sürdürülüyor.

Ankara seferleri Anadolu Jet ile

Bora Jet tarafından Gürcistan'ın Batum Şehri'ne gerçekleştirilen Ankara-Batum, Batum-Ankara dış hatlar uçuş seferleri bir süre önce güzergâhtan kaldırılmıştı. Bu gelişmelerin üzerine Artvin'deki birçok sivil toplum kuruluşlar ve siyasi partiler tarafından girişimler başlatılmış, hatta Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan TBMM'ye bir soru önergesi vererek bu seferlerin kaldırılmasının sebeplerini sormuştu. Ayrıca yine Artvin Milletvekili İsrafil Kışla'da yoğun bir çalışma başlatmış ve seferlerin yeniden başlatılması için çaba sarf etmişti. İşte bütün girişimler ve gündeme getirme çalışmaları nihayet sonuç vermiş ve Anadolu Jet bu seferleri gerçekleştirme kararı almıştı. Anadolu Jet tarafından daha önce de olduğu gibi haftada iki kez karşılıklı olarak Ankara-Batum seferleri yapılıyordu. Bu uçuşlar Ankara-Batum karşılıklı seferleri Anadolu Jet konforuyla yapılırken yoğun ilgi gören uçuşlar Haftada iki gün Çarşamba ve Cumartesi günleri karşılıklı olarak düzenleniyor. Hopa Terminalinden 13. 30'da kalkan yolcular Batum Havalimanı ve buradan da uçakla Ankara'ya Türkiye saati ile 17. 55'te varırlarken 13. 30'da Ankara'dan Esenboğa Havalimanından uçağa binen yolcu yine Türkiye saati ile 15. 55'te Hopa'ya varmış oluyorlar. Kış tarifesine göre uçuşlarda herhangi bir değişme yaşanmazken uçuşlar yine pasaportsuz şekilde yapılabiliyor.

30 Kasım 2011 Çarşamba günü Anadolu Jet tarafından ilk uçuşun gerçekleştirildiği seferlerin bundan böyle yine hafta da iki kez Çarşamba ve Cumartesi günleri karşılıklı olarak gerçekleştirilen seferler yine dış hatlar üzerinden oluyor.

Haftada 5 gün Batum 'dan İstanbul'a THY Ayrıcalığıyla

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ya da kısaca THY, Türkiye'nin ulusal havayolu şirketi yani bayrak taşıyıcısı. Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, 139 dış hat ve 42 iç hat olmak üzere toplam 181 noktaya sefer düzenliyor. Bu seferlerden biri de Batum-İstanbul arası gerçekleştirilen karşılıklı seferler. 181 uçuş ağı ile en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde Avrupa'da 3. tüm dünyada ise 8. sırada yer almakta.

Yaz tarifesinde her gün karşılıklı olarak gerçekleştirilen seferler Batum 'dan İstanbul'a Türk Hava Yolları Ayrıcalığıyla gerçekleştirilmeye devam ediyor. THY Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada verilen bilgiye göre, Türk Hava Yolları Batum-İstanbul Uçuşları Ücretsiz Servis Hizmeti Kolaylığı sağlanmış olup Türk Hava Yolları'nın Batum-İstanbul uçak seferleri için Hopa Limanı Havaş Terminali'nden ücretsiz servis hizmeti verilmekte.

Hopa Terminali'nde bilet ve bagaj işlemleri yapılan yolculara ücretsiz otobüs servisiyle Batum Havalimanı'na ulaştırılmakta. İstanbul'dan Hopa'ya seyahat edecek yolcular aynı şekilde Batum Havalimanı'ndan Hopa'ya ulaşımları ücretsiz servisle yapılmaktar.

Artvin-Hopa, Hopa-Artvin arasındaki servis hizmeti ücretlidir ve uçak kalkış-iniş saatlerine göre düzenlenmekte.

Uçuş saatleri belli oldu

Batum-İstanbul hatlarında karşılıklı olarak gerçekleştirilen uçuş saatleri de belli oldu. Kış programına göre gerçekleştirilen uçuşlarda Salı ve Perşembe günleri haricinde haftada 5 gün Pazartesi-Çarşamba-Cuma-Cumartesi ve Pazar günleri yapılan uçuşlarda 13. 05'te İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nın dış hatlarından Türkiye saati ile 13. 05'te THY uçağına binen bir yolcu Hopa'ya yine Türkiye saati ile saat 16. 00'da varırken, Hopa'dan saat 14. 00'da ücretsiz servis aracılığıyla Batum Havalimanına hareket ederek buradan THY uçağı ile İstanbul'a uçan bir yolcu ise yine Türkiye saati ile 17. 50'de İstanbul Atatürk havalimanı varabiliyor.

THY'den önemli uyarılar

Uçuşlara ilişkin önemli açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamaya göre; "Seyahat esnasında el bagajlarında her türlü sıvının taşınması yasaktır. Ancak kayıtlı bagaj (uçağa verilen) olarak taşınabilmekte, bilet ve bagaj işlemleri yapılırken nüfus cüzdanının ya da pasaportun gösterilmesi zorunludur. Diğer kimlik belgeleri kabul edilmez.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada verilen bilgiye göre, Türk Hava Yolları Batum-İstanbul Uçuşları Ücretsiz Servis Hizmeti Kolaylığı sağlanmış olup Türk Hava Yolları'nın Batum-İstanbul uçak seferleri için Hopa Limanı Havas Terminali'nden ücretsiz servis hizmeti verilmektedir.

Hopa Terminali'nde bilet ve bagaj işlemleri yapılan yolcularımız ücretsiz otobüs servisiyle Batum Havalimanı'na ulaştırılmaktadır.

İstanbul'dan Hopa'ya seyahat edecek yolcularımız da aynı şekilde Batum Havalimanı'ndan Hopa'ya ulaşımları ücretsiz servisle yapılmaktadır.

Artvin-Hopa, Hopa-Artvin arasındaki servis hizmeti ücretlidir ve uçak kalkış-iniş saatlerine göre düzenlenmektedir. Seyahat esnasında el bagajlarında her türlü sıvının taşınması yasaktır. Ancak kayıtlı bagaj (uçağa verilen) olarak taşınabilmekte, bilet ve bagaj işlemleri yapılırken nüfus cüzdanının ya da pasaportun gösterilmesi zorunludur. Diğer kimlik belgeleri kabul edilmez.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.01.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Batum-ankara Uçuşları Yeniden Başla...
 » Artvin Ve Rize İçin Deniz Uçakları...
 » Onun Organları İle 3 Kişi Hayata Tu...
 » Vali Kalkan Mersivan´da Artvin Bası...
 » Nedim Koyuncu “Akparti İçin Her Zam...
 » Denize Dolgu İkinci Havalimanı İnşa...
 » D-4 Yetki Belgesi Olanlara Müjde...
 » Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Deği...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Artvin’de 2016-2017 Av Sezonu Açıld...
 » Çay Paketlerinde Uyuşturucu Yakalan...
 » Batum Hava Limanı Thy Hopa Terminal...
 » Tofed Genel Kurulu Yapıldı...
 » Artvin Emniyet Müdürlüğü Paspaort Ş...
 » Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu Hava T...
 » Doğu Karadeniz’e Arabistan Turisti...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Artvin'in Thy'den Talebi Var...
 » Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı...
 » Türkiye'de Bir İlk Hopa'da Gerçekle...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...