Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

19/12/2011 08:44

Kongreye Katılan Teşkilat Başkan Yardımcısı İçli Yaptığı Konuşma İle Kongreye Damgasını Vurdu.


Haber: Hayati AkbaşAk Parti Artvin Merkez İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresini gerçekleştirirken kongrede iki liste yarıştı. Mevcut Başkan Nizamettin Alkan ile Eski İl Başkan Yardımcılarından İrfan Yıldırım'ın başkanlık için yarıştığı kongrede Divan Başkanlığı'nı İl Başkanı Av. Erkan Balta yaptı. Kongreye katılan Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık'ın konuşması damgasını vururken, kongrede adaylar yaptıkları konuşmalar ile iddialarını ortaya koydular.

Artvin İl Özel İdare Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Ak Parti Merkez İlçe 4. Olağan Kongresinde delegasyonun hazır olması kongrenin gecikmesine neden oldu. Yaklaşık bir saat gecikmeli başlayan kongre Saygı Duruşunda bulunulması ve akabinde ise İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından Divan Başkanlığına Erkan Balta seçilirken Divan şu şekilde oluştu: Divan Başkan Yardımcıları, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ve Kasım Arslan, Divan Kâtip Üyeliği için Kadın Kolları İl Başkanı Sabriye Cengiz. Divan Üyeliği İçin İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Akalın seçildi. Divan'ın göreve başlamasının ardından Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Demir, Ak Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu'nun faaliyet raporunu okudu. Yine Yönetim Kurulu üyelerinden Mine Yavuz ise 2008–2011 Gelir Gider Tablosunu okudu. Faaliyet raporu ve gelir gider tablosunun ibrasının ardından kongreye gelen tebrik telgrafları okundu. Daha sonra ise Merkez İlçe Başkanı Nizamettin Alkan açılış konuşmasını yaptı.

Nizamettin Alkan: Bizim şahsi davamız yoktur, bizim için mesele Türkiye'dir ARTVİN meselesidir, milletimizin geleceğidir.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Nizamettin Alkan açılış konuşmasını yaparken; "Bizim şahsi davamız yoktur, bizim için mesele Türkiye'dir ARTVİN meselesidir, milletimizin geleceğidir. "dedi. Konuşmasında Alkan; "Türkiye'de Siyasetin ve Umutların tükendiği bir zamanda 14 Ağustos 2001 yılında milletin umutları yeniden yeşerdi adeta güneş1 yeniden doğdu işte o gün halkın Partisi Ak Parti kuruldu ve halkın adamı Recep Tayyip Erdoğan insanlara umut ve güven vermeye başladı. Halkımız kavga değil barış ve huzur, kriz değil yatırım, işsizlik değil istihdam istediği için böyle bir zamanda halk tarafından Ak Partiyi işin başına getirdi. AK Parti sorun çözen, hizmet üreten, icraat yapan, bütün Türkiye'yi aynı samimiyetle kucaklayan siyaset tarzıyla bu başarıyı yakalamıştır. Ak Parti, kendi varlık nedenini bu ülkeye kayıtsız şartsız hizmet aşkıyla tanımlayarak yola koyulmuş, bu istikamette yüzünün akıyla ülkemize hamdolsun büyük mesafeler aldırtmıştır. Bizler biliyoruz ki hizmet siyasetle başlar. Fakat Siyaset, tabiatı gereği zor, mesuliyetli ve meşakkatli bir iştir. Siyaset elini taşın altına koyma, sorumluluğu üstlenmektir. Siyaset, sorunlara çözüm üretme, milleti bir bütün olarak kucaklama sanatıdır.

AK Partili olarak, bizlerde bu hizmet için, elimizi taşın altına koymuş hizmetkâr olmuşuz ve olmaya da devam etmekteyiz. Şehirlerimizin kalkınması, adaletsizliklerin giderilmesi, ülkemizin refahı ve huzuru siyasetimizin tek hedefidir. Türkiye'nin problemlerinden beslenen değil, problemleri çözen bir siyaset izlemekteyiz. Türkiye, AK Parti iktidarıyla birlikte, Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha fazla yaklaşmış, ciddi bir değişim ve dönüşüm sürecine girmiştir. AK Parti iktidarı, Türkiye'nin gelişim sürecini sürdürmek, demokratikleşme adımlarını hız kesmeden devam ettirme iradesine sahiptir.

Güven ve istikrarı tesis etmek için yoğun emek sarf eden AK Parti, güven ve istikrar ortamını korumak için de sorumlu bir gayretin içerisinde olmuş. Hiçbir zaman ülkemizi sıkıntıya düşürecek bir hesabın içinde olmamıştır. Biz, Ak Parti olarak hiçbir zaman kişisel bir dava, kişisel bir mesele üzerinde durmadık, durmayacağız. Bizim şahsi davamız yoktur, bizim için mesele Türkiye'dir ARTVİN meselesidir, milletimizin geleceğidir. Hizmettir. Türkiye' de olduğu gibi Artvin'de Yerel yönetimlerin öneminin bilincin de olup, bununda birinci yolu teşkilatların delegelerin bilgili çalışkan olması gerektiği için; AK Parti Artvin Merkez İlçe Teşkilatı olarak göreve geldiğimiz günden beri 36 Köy ve 7 Mahallede temsilcilerimiz ve Sandık Müşahitlerimizi tamamlayarak zaman, zaman arkadaşlarımızı toplayarak eğitimler verip, sürekli istişare içinde çalışmalar yapmaktayız. Halkımızın adalet ve kalkınma taleplerini karşılamak için, hiçbir engele takılmadan, gece gündüz çalışarak göreve geldiğimiz 2008 yılından itibaren 4 seçim de de başarı sağlamışız. Çok değerli delegelerimizin oyları ile Bu gün burada 4. sini yapmakta olduğumuz Kongrede, bir önceki dönemin eksikliklerini iyi tahlil etmemizi daha verimli, daha coşkulu, daha güçlü bir çalışmaya attığımız ilk adımdır. Merkez İlçe teşkilatı olarak Omuzlarımızdaki sorumluluğun idraki içinde, soğukkanlılıkla, metanetle hizmetlerimizi yürüteceğiz.

Kongreler aynı zamanda, bir siyasi partinin kurumsal kimliğinin iyice pekişmesinin, ülkeye hizmet yolunda üretilecek çaba ve fikirlerin, bir kurum çatısı altında siyasal projelere dönüştürülmesinin adıdır. Kurumsallaşmayı sağlayan belki de en birinci etken, partideki siyasi ruhun geniş halk kitlelerine ulaştırılması ve benimsetilmesidir. Bir partiyi öncelikle millet kurumlaştırır, ilkesinden yola çıkarak 08 Ocak 2008 tarihinde göreve geldiğimizden beri millete giderek 6 yılda bin700 üye olan sayımızı bugün 3 bin 240 üye sayısına çıkardık. Çünkü bir siyasi parti milletin kendisi, özü, ruhu olmak durumundadır. Bizim siyasi başarımızın altında yatan en önemli gerçek de budur.

2008 yılında göreve geldiğimizden beri beraber olduğumuz yol arkadaşlarımızın bazıları belki başka görevlerde yer almaları nedeniyle teşkilatlardaki görevlerini başka arkadaşlara devredecekler. Ben bu yol arkadaşlarıma bugüne kadar göstermiş oldukları fedakârlıklardan ve başarılarından dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Bu gün burada değerli delegelerimizin oyları ile onaylayacağı teşkilat kadromuzu genişleterek kurumsallaşmayı da sağlamaktayız.

Gölgelerin üzerimize en çok geldiği dönemde Genel Başkanımızın bize bir tek tavsiyesi vardı: Durmak yok, yola devam. Durmadan dinlenmeden Artvin'i gelecek ideallerine taşıyacağımıza inanıyorum. Ben Bu inançla Partimizin Merkez İlçe 4. Olağan Kongresinin hayırlara ve yeni bir dinamizme vesile olmasını Allah'tan temenni ediyorum. "ifadelerini kullandı.

Teşkilat Başkan Yardımcımız Kocaeli Milletvekili Fikri Işık: Halkımız laf üretene değil hizmete oy veriyor

Ak Parti İlçe Kongresinde konuşmasını yapan Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık yaptığı konuşmada Ak Parti'nin 10 yıllık iktidarı boyunca gerçekleştirdiği çalışmalar ile karşılığında aldığı halk desteği hakkında bilgi verdi. Konuşmasında Milletvekili Işık, Ak Parti'nin 3 kez arka arkaya üstelikte oylarını arttırarak genel seçimleri kazandığına dikkat çekerken bu başarısı ile Ak Parti'nin ülkemizde hiçbir siyasi partiye nasip olmayan bir başarı elde ettiğini ifade etti. Konuşmasında Milletvekili; " Halkımız Ak Parti'ye öyle önemli başarılar elde ettirdi ki halkımıza ne kadar minnettar olsak yetmez. 2001 yılında kurulan partimiz 2002 yılında gerçekleştirilen seçimlerde tek başına iktidar olmuştur. Bugün burada 4. olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. Ak Parti başka hiçbir partiye nasip olmayan bir şeyi bugün başarıyor. 4 olağan kongresini de iktidarda iken gerçekleştiren bir partiyiz. Birinci kongremizi de iktidarda gerçekleştirmiştik. Bu daha önce ülkemizde hiç olmadı. Üstelik böyle birilerinden işaretle yada muhtıra, darbe gibi olaylardan sonra kurulan bir parti değiliz biz. Biliyorsunuz 2002 seçimlerinden önce Recep Tayyip Erdoğan'ın kesinlikle muhtar dahi olamayacağını ifade ediyorlardı. Bugün aynı kişinin hastalanarak 15 gün mesai yapamamış olmasına ise muhalefet partileri bile eyvah diyorlar. İşte ülkemiz o günlerden bu günlere geldi. 2002 seçimlerinden önce hepimiz İtalya'ya gıpta ile bakıyorduk. Yunanistan'ın ekonomisine imreniyorduk. Bir zamanlar Almanya'dan gelen insanların kullandıkları arabalara kıskanarak bakıyorduk. Bugün ise yerlerde sürünen bu ülkeleri görüyoruz. Bugün bizim ekonomimiz hem İtalya'dan hem de Yunanistan'dan iyi durumda. Şimdi Yunanistan'da İMF sözünü tutmasa maaşlar ödenemez duruma gelmiştir. Bakın Rahmi Koç dahi diyor ki iyi ki Avrupa Birliği'ne girmemişiz. İşte bunların hepsi Ak Parti iktidarının 2002 yılından itibaren gerçekleştirdiği atılımlar ve dirayetli ülke yönetiminden dolayı olmuştur. "şeklinde konuştu.

Bir zamanlar patates tarlası yapılmak istenen tünellerden Cankurtaran Tüneli'ni yapan ülke haline geldik

Halkın lafa değil hizmete oy verdiğine dikkat çeken Milletvekili Fikri Işık; "Halkımız cak cuk edenlere, boş laf üretenlere oy vermemektedir. Halkımız neye mi oy veriyor. Hizmete oy veriyor. Halkımız artık kimin hizmet etmek istediğini kimin ise hizmet etmek istediğini görüyor ve bunu değerlendiriyor. Bakınız 2002 yılında halkımız eğer demokrasiye müdahale etmeseydi ülkemizin durumu ne olurdu acaba. Halkımız kendine hizmet etme aşkını duyanları iyi tanıyor ve biliyor. 2002 yılından önce yapılanları da biliyor 2002 yılından sonra yapılanları da biliyor. 2002 yılından sonra bu ülkede yapılanları gören halkımız Ak Parti'nin katıldığı tüm seçimleri ve referandumları Ak Parti'nin zaferiyle sonuçlandırmıştır. Bugün artık iki kişiden birinin Ak Partili olduğun noktaya gelmiş durumdayız. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın iç politikada elde ettiği başarılar, dirayetli ve becerikli yönetim anlayışı ile ülkemizi getirdiği noktalar bugün dış ülkeler tarafından alkışlanıyor ve gıpta ile bakılıyor. Bizdeki muhalefet görmese dahi dış ülkeler bunu görüyor ve alkışlıyor. Pekiyi bizim muhalefet ne mi yapıyor? Her gün bu ülkede kriz çıksın diye dua ediyor. Bakınız CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki; 2012 yılında Türkiye ekonomik kriz yaşayacak. Ya bunlar 2002 yılından beri her yıl dua ediyorlar kriz yaşasak, diye. Şimdi halk işte bu anlayışı biliyor ve tanıyor. Bu açıdan da onlara her seçimde sandıkta bir ders veriyor. Bakın 2002 yılından önce İzmit-Ankara arasında bir tünel inşaatı vardı. 1992 yılında temeli atılan ve 17 Ağustos depreminin ardından ise acaba içerisine patates mi koysak. Bu tüneli patates deposu mu yapsak, diye konuşuyorlardı. Bugün bırakın Bolu tünelini Hopa Dağı'na Cankurtaran Tüneli'ni inşa ediyoruz. Etmiyor muyuz? Her iki taraftan gelmiyorlar mı? Delinmiyor mu? İnşallah iki yıl gibi kısa sürede üstelik çift tüp şekliyle tamamlanacak ve Artvinliler rahat bir nefes alacak. Bakınız 5. 500 metre ile ülkemizin en uzun tüneli olacak. Bu da yetmiyor. Ovit dağına 10 kilometreyi aşkın bir tünel planlıyoruz ve yakında onun da temelini atacağız inşallah. İşte bütün bunlar Ak Parti'nin başarılarıdır. Halkın Ak Parti'ye verdiği desteğin hizmet olarak geriye dönmesidir. "diye konuştu.

Artık Artvinli bir tek kimlik ile Gürcistan'a geçiyor

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Işık konuşmasının devamında ülkemizin iktidarları döneminde dış politikada elde ettiği başarıların en büyük kanıtının Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a kimlikle geçilmesi olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdürdü. Işık konuşmasının bu bölümünde, " Ak Parti iktidara gelirken komşuları ile 0 sorun yaşayan bir ülke olacağımızın sözünü verdi. Suriye ile bir sorun yaşanıyor. Doğrudur ancak Esad'a Başbakan'ımız kaç kez söyledi ki ülkeni demokrasiye aç, diye. Açtı mı? Açmadı. Birde kendi insanlarını öldürdü. Haliyle sorun yaşanıyor. Irak'ta bir takım olaylar olmadan önce, Amerika Irak'a vurmadan önce yine Başbakanımız Bakan nezdinde elçi göndererek iki şey istemişti. Birincisi ülkeni bağımsız denetçilerin kontrolüne aç, ikincisi ise demokrasiye öncü ol idi. Bunları Saddam yaptı mı? Saddam'ın o hale gelmesi Saddam'ın kafasızlığından olmuştur. Gelelim Libya'ya. Yine Başbakanımız aynı şeyleri Kaddafi'ye de söylemiştir. Bak demiştir. Gel ülkeni demokrasiye geçir. Bunun öncüsü ol. Sen çekil oğlun yada başka biri demokratik bir seçimle iktidara gelsin. Ülkenin insanlarını demokrasi ile buluştur. Pekiyi bu yapılmış mıdır? Hayır. Sonuç bizim de tasvip etmediğimiz bir biçimde gerçekleşmiştir. Şimdi dış politikada alkışlanan Türkiye iç politikada eleştiri konusu oluyor. Tabi ki yine cak cuk eden muhalefet tarafından. Bizim dış politikada elde ettiğimiz başarımızın en büyük kanıtı Gürcistan'a kimlikle geçişin sağlanmasıdır. Şimdi Türkiye'den Gürcistan'a, Gürcistan'dan ise Türkiye'ye bir tek kimlikle geçilebiliyor. Bakın işte başarı budur. "şeklinde konuştu.

Kazanan Ak Parti olacaktır

Konuşmasının son bölümünde ise Ak Parti ilçe kongresine ilişkin sözler sarf eden Işık, kongrede iki listenin yarışacak olmasını değerlendirirken bu durumda kaybedenin olmayacağını ve kazananın ise kesinlikle Ak Parti olacağını ifade etti. Genel merkez olarak bazı konularda müdahalede bulunduklarını belirten Işık, " Kadınların listede 4 kişi ile temsil edilmesini istedik. Şimdi belki listeyi hazırlayan arkadaşlara kırılabilirsiniz ancak kırılmayın ama bir konuda daha biz müdahalede bulunduk. Bu ise kesinlikle devlet dairelerinde çalışanların listeye alınmaması. Bu bizim kesin kural olarak koyduğumuz bir durumdur. Bildiğiniz üzere demokrasilerde partilerin kongreleri demokrasi bayramlarıdır. Bugün burada iki arkadaşımız yarışacaktır. İki liste yarışacaktır. Biz kesinlikle kaybedenin olmayacağını ve kazananın ise Ak Parti olacağını söylemek istiyorum. Bugün burada kaybeden değil kazanan çıkacaktır. "diye konuştu.

Başkan Adayları ve listeleri tanıtıldı

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Işık'ın yaptığı konuşmanın ardından Divan Başkanı Av. Erkan Balta, başvuru sırasına göre yönetim kurulu için başvuran yönetim kurulu aday listelerini tek tek okuyarak sahneye davet etti. Ayrıca bu listelerin başkan adayları da kendilerini tanıtan ve yapmak istediklerini anlatan konuşmalar yaptılar.

Yıldırım: Sandıktan demokrasi çıkacaktır.

İlk olarak sahneye Ak Parti Merkez İlçe Başkan adayı İrfan Yıldırım yönetim kurulu ile birlikte geldi. Yıldırım delegeleri selamladıktan sonra bir konuşma yaptı. Konuşmasında Yıldırım hedeflerine ve neden aday olduğuna değindi. Konuşmasında Yıldırım; "Uzun aradan sonra bir araya gelmenin sevinç ve mutluluğu içerisindeyim. Akparti Merkez İlçe seçimlerine katkı sağlayarak gelecek umutlarını besleyen, içinde toplumun her kesimine müjdeler barındıran kongremize hoş geldiniz. İftiharla söyleyebilirim ki Ak Parti her geçen gün hem kendi iddiasını, hem de Türkiye'nin büyük iddiasına itibar kazandırmıştır. Bizlerde sizlerin destekleriyle inşallah özlenen itibarı Artvin'imize kazandıracağız.

Şüphesiz en büyük rüyamız İlimizin itibarını güçlendirmek, kendi enerjimizi, azmimizi ilimizin hizmetine sunmak olacaktır. Evet, Türkiye iddiasına yaraşır, gücüne yaraşır, potansiyeline yaraşır bir büyüme ve gelişme içindedir. Türkiye'nin itibarı artmış, içerideki siyasi, hukuki ve sosyal güven unsuru dünyanın her yerinde yankılanmıştır. Bu izlenimle yola çıkarak Görevde olan Teşkilatlarımızın performansı ve başarısı dışarıda İlimizi ilgiyle izleyen herkesi -tabir caizse -hayrete düşürmüştür Evet, bizler en kötümser günlerde bile Sizlere olan güvenimizi yitirmedik ve zaafa düşmedik. Konjonktür el sıkıntılarımızı aşacağımıza inandık ve bu inancımızı herkese taşımaya çalışacağız. Kendimize duyduğumuz güveni üyelerimizden delegelerimizden aldığımız için herkese sesleniyorum-Sandıktan demokrasi çıkacaktır. Bu sayede İlimizin tıkanan damarlarını açacağımıza inancım tamdır. İşte şimdi çok boyutlu siyaset anlayışımız, Basiretli yönetimimize vereceğiniz destekle İlimizi zaaflarından kurtaracak yaşanılabilir bir il haline getirecektir. Bizler adalet kavramım kalkınmanın, Kalkınma kavramını da adaletin olmazsa olmaz şartı olarak görenlerdeniz. Bu iki temel ilkeye bağlılık iktidarımızın olduğu gibi bizlerinde vasfı olacaktır. Bu nedenle her kim bizlerden adalet yerine ayrıcalık beklerse o beyhude bir meydan okumaya girmiş olur. Her kim ki bizden, geçmişte bir şekilde elde ettiği haksız ayrıcalıklarına dokunmamamızı bekliyorsa yanılıyor bunu böyle bilmelidirler. "dedi.

Ardından Nizamettin Alkan sahneye yönetim kurulunda yer alacak olan isimlerle birlikte çıktı. Delegeleri selamlayan Alkan daha sonra sahneden indi.

Son olarak kongrede ise İl Başkanı Av. Erkan Balta konuştu. Balta kısa bir konuşma yaparken konuşmasında; "Kongre dönemi elbet çeşitli sancıları rahatsızlıkları olmakla birlikte partimizi önümüzdeki döneme daha dinamik daha güçlü bir şekilde hazırlaya bilmek için önemli bir vesile ve fırsat. Bu vakte kadar gerek Türkiye gerek Artvin de teşkilatlarımız gerçekte canla başla gayretle çalıştılar. Türkiye'de olduğu gibi Artvin'de de her seçim döneminde sayın teşkilat başkan yardımcımıza da buradan hitap etmiş olayım; 2002 den buyana grafiği sürekli yükselen belki Türkiye'de ki tek il oldu. Bu tabiatı bu güne kadar teşkilatlarımızla çalışan koşturan arkadaşlarımızın emekleri doğrultusunda gerçekleşti. O yüzden bu gün ki deşiğim döneminde, tazelenme döneminde, şimdiye kadar partimizin kuruluşundan bu güne kadar gerek il başkanı olarak gerek teşkilat kademelerinde ve hiçbir sıfatı olmadan AK parti için koşuşturan çalışan bütün partimize gönül veren kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. "dedi.

Nizamettin Alkan yeniden başkan

Konuşmaların ardından kongrede seçim kısmına geçildi. Ak Parti Merkez İlçe Kongresi Divan Başkanı Av. Erkan Balta'nın başkan adayları Nizamettin Alkan ile İrfan Yıldırım'ı sahneye davet ederek birlik beraberlik pozu verdirtmesinin ardından 430 delegeden 353 delegenin oy kullandığı seçime geçildi. Artvin İl Özel İdare Sinema Salonunda kurulan tek sandıkta oy kullanma işlemi akşam saat 17. 00'de sona erdi. 353 delegenin oy kullandığı kongrede Nizamettin Alkan 2008 yılından bu yana yürüttüğü merkez ilçe başkanlığı görevine 323 delegenin desteğini alarak devam etti. Kongrede Nizamettin Alkan'ın aldığı 323 oya karşılık diğer aday İrfan Yıldırım ise 23 oy aldı. Kongrede 6 oy ise geçersiz sayıldı ve 1'de oyda boş çıktı.

Kongre sonucunda Alkan'ın Yıldırım'a karşı ezici bir üstünlük kurduğu görüldü.

Kongrenin sonucundan sonra Nizamettin Alkan tebrikleri kabul ederken, İrfan Yıldırım'ın seçimde yarıştığı rakibini tebrik etmesi ise birlik beraberlik adına verilmiş bir mesaj oldu. Nizamettin Alkan, kongre sonrasında kısa bir konuşma yaparak kendine destek veren herkese teşekkür etti. Kazananın kendisi ve listesinin olmadığını kazananın Ak Parti olduğunu ifade eden Alkan, hedeflerinin 2014 yılındaki belediye seçimlerine en iyi şekilde partiyi hazırlamak olduğunu söyledi.

Büyük ilgi ile takip edilen Ak Parti 4. Olağan Kongresi bu görüntüler ile sona ererken, kongrede Ak Parti'nin 3 yıllığına ilçe başkanlığına Nizamettin Alkan delegelerin oyuyla yeniden getirilmiş oldu. Nizamettin Alkan'ın listesinde yer alan Nazlı Çelikdemir, Ferhat Tüncel, Mine Yavuz, İshak Yıldırım, Hafız Özer, Sedat Günaldı, Adem Balcı, Emine Aydın, Talat Aydın, Süveyla Başar, Oğuzhan Yerlikaya, Yener Yazıcı, Şenol Özbayrak, Turgut Varolan, Şenol Özmacera, Şenol Bakır, Ahmet Büyükbaş, Ali Çelik, Erdem Yılmaz yönetim kurulu asil üyeliklerine seçildi.

İl kongre delegeleri de seçildi.

Kongrede ayrıca İl Kongresi delege listesi de belirlendi. Buna göre İl Delegesi Asil Üyeliklerine ise Nizamettin Alkan, Oktay Acar, Ömer İlker Alkan, Ferhat Tuncel, İbrahim Demir, Zafer Yerli, Vedat Özarslan, İshak Yıldırım, Ali Çelik, Naci Özay, Hakan Ural, Muammer Polat, Şerif Usta, Hasan Günaldı, Murat Ata, Ayhan Çolak, Nazlı Çelikdemir, Aytekin Solmaz, İbrahim İnan, İsmail Özçevik, Mine Yavuz, Mehmet Balcı, Gültekin Akdeniz, Eyüp Topal, Mustafa Bağdatlı, Mustafa Çelikdemir, Ertunç Erkan Balta, Celal Öztürk, Fatih Tahtalı, Yeşim Bolluk, Fikret Erdoğan, Turgut Sarı, Osman Topaloğlu, Kemal Şimşek, Mehmet Ali Ergül, Gökhan Topçuoğlu, Selda Yılmaz, Yaşar Aydın, Ali Karadağ, Maksut Koçak, Mikail Yılmaz, Osman İslamoğlu, Muhammet Yıldırım, Celal Yıldız, Ali Osman Türk, Kurban Bağdatlı, Nurettin Yıldız, Hızır Öztürk, Erdinç İnal, Engin Erdem Balta, Yüksel Yıldırım, Ahmet Çelik, Ahmet Bayrak, Tuncay Balta, Metin Koç, Ali Yamak, Mucip Öztürk, Muhittin Gören, Taner Özşeker, Halim Öztürk, Makbule Aydemir, Kazım Sert, Mehmet Özbayrak, Bilal Pediz, Gonca Yılmaz, Beycan Dede, Mustafa Türk, Furkan Bağdatlı, Selahattin Arslan, Zekeriya Özbayrak, Bilgin Kanmaz, Mustafa Balta, Erkan Yazan, Sabriye Cengiz, Aytekin Keskin, Ahmet Şimşek, Dilek Alkan, Yüksel Kantar, Selman Güney, Mehmet Akalın, Ahmet Büyükbaş, Tarık Bucak, İsmail Keskin, Dursun Demir, Hüsnü Altun, Talat Aydın, Sevil Atabay, Yaşar Yıldırım, Hikmiye Akın, Dursun Çelikdemir, Zübeyde Ergül, Ahmet Öztürk, Adem Çelebi, Ahmet Yazıcı, Ali Osman Güneş, Müfit Sağlam, Oktay Yeniçeri, Savaş Özder, Sinan Özkan, Alaattin Güven, Mikail Yılmaz, Hülya Bucak seçilerek il delegesi oldular.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.12.2011 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Akparti Kongreleri Başlad...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Artvin Akparti'de Kongre Şöleni Yaş...
 » Akparti Seçim Kadrolarını Seçim Kur...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Akpartili Aday Adayları Kendilerini...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Ak Parti 4. Olağan Genel Kurulunu Y...
 » Artvin’de Akparti Kongre Süreci Baş...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin Barosu Olağanüstü Genel Kuru...
 » Artvin’de Akpartililer Basınla Bira...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...