Arhavi'de Öğrencilere Hamsi Partisi Verildi

14/12/2011 20:18

Arhavi'de İkinci Emniyetli Hamsi Şenliği Yapıldı.


Haber: Necmettin Numanoğluİlçe Emniyet Müdürlüğü organizasyonu ve Arhavi Belediyesinin katkılarıyla, Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile tanışma, kaynaşma, birlik ve beraberlik ruhunu oluşturma adına bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Emniyetli Hamsi Partisi şenliği özel idare binası salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon komutanı Kemal Yıldız, Belediye Başkan vekili Mehmet Özbayrak, Cumhuriyet Başsavcısı Suzan Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, emniyet mensupları, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Havanın yağışlı olması nedeni ile önceleri öğretmen evi olarak da kullanılan özel idare binası salonunda gerçekleştirilen etkinlik öğrencilerin büyük beğenisini topladı. Öğrenciler ve tüm protokol hep birlikte hamsi partisinde bir araya gelerek, kışa yaklaştığımız şu günlerde, hamsinin ve eğlencenin tadına vararak güzel bir şenlik ortamı oluşturdular. İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polislerin mangal başındaki hamsi yetiştirme telaşı ve çalışmaları gözden kaçmayan diğer bir güzellikti. Sunulan hizmetin ve sıcak ortamın görüntüsü yüksekokul öğrencilerinin dikkatinden kaçmadığı gibi, öğrenciler yapılan bu jest nedeni ile büyük bir memnuniyet duyduklarını belirttiler. Etkinlikte ayrıca ilçe esnafının katkılarıyla öğrencilere yönelik hediye çekilişi de yapıldı.

Emniyet personeli tarafından bizzat hazırlanarak servis edilen hamsiler öğrenciler ve katılımcılar tarafından takdirle karşılandı. Yüksekokul öğrencilerinin de aralarında bulunduğu müzik grubu tarafından çalınan canlı müzik ile şölen devam etti. Görevli bir polisin resmi kıyafetiyle akordeon çalarak katkıda bulunması büyük ilgi gördü.

Bu tip organizasyonların emniyet teşkilatı ile üniversite öğrencileri arasında iletişimin geliştirilmesinde önemli bir köprü vazifesi gördüğü inancında olduklarını belirten İlçe Emniyet Müdürü Özkan Baran, Sağlıklı bir iletişimin birçok suçun oluşmadan veya büyümden kontrol altına alınmasına imkân verdiğini, toplumun her kesimiyle devam eden iletişimin doğru zeminde üniversite öğrencileri ile de sağlamak arzusunda olduklarını, geçen yıl yapılan faaliyetlerin buna ciddi anlamda katkı sağladığı bilgisini verdi. Baran konuşmasında ilçedeki huzurlu ve güvenli ortamın devam etmesi için emniyet teşkilatı olarak her türlü tedbiri aldıklarını, polisin özverili çalışmaları ve polis-halk ilişkilerine verilen önem neticesinde olay sayısının geçen yıla göre %24 oranında azaltıldığı, Arhavi ilçesinin, Karadeniz'in en huzurlu ilçelerinden biri olduğunu açıklamasında bulundu.

Emniyet müdürü Özkan Baran "Organizasyonumuza büyük destek veren başta Arhavi belediyesi ve başkanı Sayın Coşkun Hekimoğlu olmak üzere, Meslek Yüksekokulu personellerine, esnaflarımıza, ticari kuruluşlarımıza ve bizleri kırmayıp organizasyonumuza teşrif eden öğrenci kardeşlerimize şahsım ve emniyet teşkilatım adına teşekkür ediyorum" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.12.2011 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Emniyet Teşkilatından Öğrencilere H...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Artvin Barosundan Hukuk Devleti İçi...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Arhavi'de De Polis Günü Kutlandı...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Chp'den Milli Eğitim Raporu...
 » Kemalpaşada Festival Rüzgarı Esti....
 » Arhavi'de Bizum Ekmek Fidan Dağıttı...
 » Expo 2016 Antalya Etkinlik Tır’ı Ar...
 » Kar Voleybolu Heyecanı Bursa Uludağ...
 » Arhavi'de İller Arası Karate Turnuv...
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Altunal Artvin Siyasetine Renk Katt...
 » Arhavi Yine Dev Bir Organizasyona E...
 » Altunal Seçim Meydanlarına Renk Kat...
 » Şavşat Belediye Başkanına Plaket...
 » Arhavi'de Bir İlk Gerçekleşiyor...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...