Ak Parti 4. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

03/12/2011 12:08

Artvin'in Şavşat İlçesinde Yapılan Kongre Sonucunda Eski Başkan İsmail Pöhrenkçi Aday Olmazken Seçimlere Tek Aday Olarak Giren Sedat Demir Ak Partinin Yeni İlçe Başkanı Oldu.


Haber: Nurbay UstaAk Parti Şavşat teşkilatı'nda, İlçe Kongresinin geçtiğimiz ay yapılan ilçe delegeleri tespit çalışmaları ile başlayan hazırlıkları tamamlanmış ve geçtiğimiz hafta belediye düğün salonunda gerçekleştirilen olağan genel kurul seçimleri ile tamamlandı.

İl Başkanı Erkan Baltanın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı Şavşat AK Parti 4. Olağan Genel Kuruluna Başkan Yardımcısı Celal Öztürk, Şavşat Belediye Başkanı M. Naci Köroğlu, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Temiz, Şavşat AK Parti İlçe Başkanı İsmail Pöhrenkçi, Ardanuç ilçe Başkanı Ahmet Yüksel, Yusufeli İlçe Başkanı Ahmet Sönmez ve yönetim kurulu üyesi gazeteci Nusret Durur. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Yokuş, delegeler, üyeler, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan kongrede ilk olarak divan kurulu oluşturuldu. Pervin Çiftçinin sunuculuğunu yapmış olduğu Kongrenin açılış konuşmasını divan Başkanlığına getirilen Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptı. Eyüp Aytekin; "2003 yılından itibaren AK Parti hükümeti ile ülkemizin yükselişe geçtiğini hepimiz bilmekteyiz. AK Parti hükümeti ile hem uluslar arası hem de ülke içinde kazanmış olduğu prestij söz konusu hale gelmiştir. Modern ülkeler seviyesine gelmiş bir ülke haline gelmiş bulunmaktadır. Türkiye küresel krize rağmen, olumsuz şartlara rağmen büyüme istikrarını hız kesmeden sürdüren, dünyanın gıpta ettiği bir ülke olmuştur. Bundan 10 sene evvel ak yüzlerle, samimi niyetlerle yola çıktık. 10 yıl durmadan dinlenmeden aynı hedefler için çalıştık. İleri demokrasi, büyük ekonomi, güçlü toplum, lider ülke 10 yılda yolumuza çıkan önümüze konulan hiçbir engele takılıp kalmadık. Milletimizden aldığımız emaneti asla yere düşürmedik. İlçe başkanlığımızın kongresinin başarılı geçmesini diliyor, ülkemize, ilimize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum"" diyerek AK Parti hükümetinin icraatlarını anlattı. Daha sonra bir konuşma yapan İlçe Başkanı İsmail Pöhrenkçi; "Bizler, bu kutlu teşkilatın birer neferi olarak, yüksek bir arzuyla partimize, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çizdiği vizyona, katkı sağlamaya çalışıyoruz. AK Parti siyaseti yalnız halk için yapmıştır. Bu yüzdendir ki bu aziz millet partimizi rekorlar kırarak 3 kez oylarını arttırarak iktidara laik görmüştür. Partimizde bu aziz milletin teveccühüne hizmetle ve hizmetkârı olarak karşılık vermiştir. Bende bu süreçte bu partinin ilçe başkanlığını yaptım. Şu ana kadar bizlerle birlikte bu davaya gönül vermiş bütün dava arkadaşlarımı ve yönetim kurulu üyelerimi kutluyor kendilerine teşekkür ediyorum. Yeni Başkan Sedat Demir kardeşimiz ve ekibine de başarılar diliyorum. " dedi.

Daha sonra İl başkan Yardımcısı Celal Öztürk bir konuşma yaparak AK Parti hükümetinin ülke genelindeki ve Artvin bölgesindeki hizmetlerini anlattı. Partin Şavşat'ta ve diğer ilçelerde göstermiş olduğu başarılara da değinerek biz çok önemli bir ekip ve kadroyuz. Önümüzde çeşitli seçimler var. Şavşat İlçemizde ve diğer ilçelerde yeni seçilen ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri bu seçimlere her zaman hazırlıklı olmalıdır" dedi. İl Başkanının hastalığı sebebi ile kongreye katılamadığına da değinen Öztürk İl başkanının özverili çalışmalarından da söz ederek eski yönetim kurulu üyelerine ve başkanına teşekkür edip yeni seçilecek olan ilçe başkanına ve yönetim kuruluna da başarılar diledi.

İlçemizin de yıllardır kambur haline gelmiş en büyük sorunlarının AK Parti hükümeti döneminde çözüldüğünü hatırlatan Başkan yardımcısı Celal Öztürk, İlimiz ve İlçelerimiz AK Parti hükümetleri sayesinde eğitimde, sağlık ta, soysal alanlarda önemli ve büyük hizmetler almıştır. İnşallah bundan sonrada değerli büyüklerimiz sayesinde hizmet almaya devam edecektir. " Dedi.

Seçimlere tek aday olarak giren Sedat Demir yapmış olduğu konuşmada kendisini tanıtarak, AK Parti gençlik kollarından geldiğini hatırlattı. Sedat Demir;""AK Partili olmak onur ve şereftir. AK partili olmak ayrıcalıklıdır. AK partili olmak bir ve beraber olmaktır. Ak partili olmak bu ülkeye bu millete âşık olup, hizmet için gece gündüz durmadan usanmadan çalışmaktır. Bizlerde Omuzlarımızdaki bu emanetin şuuru içerisinde hareket ederek, partimize yakışır şekilde her zaman canla başla çalışarak üstün başarılar gösterdik ve inşallah bu birlik ve beraberliğimiz sayesinde de çıtayı en yükseğe hep beraber çıkaracağız. Bu başarılarda ve partimize hizmet ettiğim süre boyunca beni yalnız bırakmayın. Bu davanın bu aşamaya gelmesinde emeği geçen eski ilçe başkanımıza ve yönetim kuruluna, her arkadaşıma, kardeşime ve yöneticilerimize teşekkür ederim. Kongremizin, AK Parti'nin ana teması olan birlik, beraberlik ve kardeşlik anlayışı içerisinde geçmesi dileğiyle, 4. olağan kongremizin partimize ilçemize hayırlı olmasını dilerim. " dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şavşat İlçesi AK Parti İlçe Başkanlığı seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonrası seçime tek liste olarak giren Sedat Demir, kullanılan oyların tamamını alarak ilçe başkanlığına seçildi.

Seçim sonrası kısa bir teşekkür konuşması Sedat Demir herkese hayırlı olsun dedi. Yapılan seçim sonrasında seçimlere tek aday olarak giren Sedat Demir başkanlığa, Oktay Yılmaz, Köksal Keskin, Yaşar Duman, Erol Karagöz, Şerafettin Aral, Sonder Durmuş, Cemal Aydın, Mehmet Baba, Soner Bilmiş, Nevin İşçi, Gürel Evran, Kemal Temur, Etemşah Coşkun, Ayşe Katık ve Aytekin Altun yönetim kurulu asil üyeliklerine getirildiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.12.2011 tarihinde Nurbay Usta tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Artvin Akparti'de Kongre Şöleni Yaş...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Akpartililer Basınla Bira...
 » Çetin Nuhoğlu Yeniden Und Başkanı...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Demokrat Parti Hopa İlçe Kongresi Y...
 » Artvin Akparti Kongresinde Sürpriz...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Akpartili Aday Adayları Kendilerini...
 » Artvin'de Çanakkale Şehitleri Anıld...
 » Mhp Hopa Belediye Başkan Adayını Da...
 » Çanakkale Şehitleri Artvin'de Anıld...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Artvin’de Chp Kadın Kolları Kongres...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Akparti Artvin İl Danışma Meclisi T...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti 6. Olağan Kongresi Yap...
 » Hopa Ak Parti Gençlik Kolları Yeni...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztü...
 » Arhavi Chp 36 Olağan Kongresi Yapıl...
 » Şavşat Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşen...
 » Hopa Chp’de Gündem Birlik Ve Berabe...
 » Chp Artvin Kadın Kolları ‘ Eşitlik...