Hasan Hoca Sevgi Seli Arasında Son Yolculuğuna Uğurlandı

02/12/2011 14:59

Arhavi'de Hayatını Kaybeden Emekli, Öğretmen Hasan Numanoğlu Yakınları, Sevenleri, Dostları Ve Arhavililerin Katıldığı Kalabalık Bir Cenaze Töreni Sonrası Toprağa Verildi.


Haber: Hayati AkbaşArhavi denildiği zaman Hasan Numanoğlu ilk akla gelen isimlerdendi. Arhavi için adeta birleştirici, eğitici, konuştuğu zaman her sözü dinlenen ve herkesin gönlünde ayrı bir yeri olan Hasan Numanoğlu tedavi gördüğü Rize 82. yıl Devlet Hastanesinde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Hasan Numanoğlu'nun ölüm haberi ilçe üzerine adeta kara bir bulut gibi geldi. Tanıyan herkes bir anda duygularına ve gözyaşlarına hâkim olamadı. Dile kolay 84 yıllık yaşamında tam 11 çocuğunu da adam gibi okutmuş ve ellerine ekmek vermişti. Bunun yanında okuttuğu yüzlerce öğrencisi bugün kariyer yapmış, iş dünyasında, siyaset arenasında ve bürokraside hep yükseklere yükselmişti. Kalbi Atatürk sevgisi ile dolu olan Hasan Numanoğlu ilk öğretmenlik yıllarında görev yaptığı Arhavi'deki ilkokulun bahçesine ilçede ilk defa Atatürk heykeli yaptırınca dönemin kaymakamı kendisini ziyaret ederek teşekkür etmişti. Köy Enstitüsünde aldığı Öğretmenlik eğitimini yetiştirdiği gençlerine de hep aşılmasını bilmiş, memleket sevgisi, Atatürk sevgisi ve kişilikli nesillerin yetişmesinde üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmişti Hasan Hoca.

Hasan Hoca nasıl dimdik ayakta, başı dik, alnı açık yaşadı ise, ölümü de öyle oldu. Arhavi Yeni cami önünde yüzlerce, binlerce ifade edilebilecek kalabalık aileye taziye için sıraya dizilmiş, ama sıranın sonu bir türlü gelmemişti. Her sıra bitecek derken aynı uzunlukta yeni sıralar oluşmuştu Arhavi'de. Artvin'li, Rize'li, Of'lu, Hopa'lı kendisini tanıyan herkes son yolculuğunu yapan Hasan Hocalarının işte yanında idiler. Hasan Hoca son yolculuğunda bu manzarayı mutlaka ruhunun derinliklerinde hissetmiştir dedi bir seveni. İl dışında bulunan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ziyaretlerini yarıda bırakarak Hasan Hoca'nın cenaze töreni için Arhavi'ye dönmüştü. Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar'da cenaze töreninde idi. Hasan Hocanın Of'ta okuttuğu öğrencileri de yine Hasan Hoca'nın öğrencisi olan Of Belediye Başkanı Oktay Saral ile Arhavi'ye gelmişlerdi. Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, Arhavi eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş ve ismini yazmakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce sima orada Yeni Cami avlusunda Hasan Hoca için bir araya gelmişler ve son görevlerini yerine getirmişlerdi.

Hasan Numanoğlu'nun oğlu olan Naci Numanoğlu'da yeni atandığı Boks Federasyonu genel sekreterliği görevinde daha masasına oturmadan Rize'ye gelerek babasının son günlerinde hep yanında idi. Naci Numanoğlu'nu Boks Federasyonu Genel Başkanı Eyüp Gözgeç ve mesai arkadaşlar başsağlığı için aramıştı. Artvin Milletvekilleri İsrafil Kışla ve Uğur Bayraktutan'da hem Naci Numanoğlu'nu ve hem de Necmettin Numanoğlu'nu arayarak taziyelerini ilettiler.

Arhavi Postası Gazetesi İmtiyaz sahibi Necmettin Numanoğlu'nu bizzat cenaze törenine katılarak taziyede bulunan Artvin Valiliği Basın müdürü Remzi Yavuz ve basın muhabiri ve AA Artvin temsilcisi Bayram Sarayoğlu, 08 Artvin gazetesi sahibi Sedat Varan, Artvin Gazetesi sahibi İsmet Başar, Doğu Gazetesi sahibi Yüksel Yeğen, Kafkas Sarp Gazetesi sahibi Turan Şentürk, Hopam Ajans sahibi Hayati Akbaş, Livane Prodüksiyon sahibi Turan Altunkaya'da meslektaşlarının yanında idiler ve Numanoğlu ailesine de başsağlığı dilediler. Ayrıca Necmettin Numanoğlu'nu Anadolu ajansı, Doğan Haber Ajansı, TRT, Karadeniz gazetesi, Artvin Gazeteciler derneği ve meslektaşları arayarak taziyelerini ilettiler.

Hasan Numanoğlu Yeni Camide kılınan Cuma namazı ardından sevenlerinin, yakınlarının ve dostlarının ve Arhavililerinin katıldığı cenaze törensi sonrası kendi doğduğu Kale Mahallesinde bulunan aile mezarlığında dualarla toprağa verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.12.2011 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bakan Faruk Özak'ın Yolu Artvin'e D...
 » Arhavi'de Acı Bu Defa Yılmaz Ailesi...
 » Van'a Yardımlar Devam Ediyor...
 » Erkan Ocaklı Gözyaşları İle Uğurlan...
 » Artvin’e Acı Düştü...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin'de Chp'li Başkanlar Geçmiş 6...
 » Hopa'da Özgençler'in Acı Günü...
 » Hopa’daki Sel Felaketinde Kayıp 3 K...
 » 7. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Bu Acıya Yürek Dayanmaz...
 » Vefanın Böylesi Görünmedi...
 » Hopa’da Acı Bu Defa Demirkaya Ailes...
 » Arhavi'de Acı Bu Defa Torunlar Aile...
 » Hopa Ödp "12 Eylül'e Ve Akp Anayasa...
 » Bakan Eroğlu’na Kaymakamlık Girişin...
 » Artvinli Araştırmacı Yazar Ülkü Öna...
 » Trabzonspor Hopa’nın Acısını Paylaş...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...