Artvin Barosu Avukatları Da Sokakta Basın Açıklaması Yaptı

03/11/2011 11:11

Bölücü Terör Örgütünün Hain Saldırısı Sonucu 24 Şehit Veren Türkiye Ayağa Kalktı. "Hakkari Çukurca´da Şehit Düşenler Arasında Artvin Yusufeli Bıçakçılar Köyü´nden Soner Ateşsaçan Da Bulunuyor.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye genelinde olduğu gibi bir ateş de Artvin'e düştü. Artvin şehitlere ve şehidine ağlarken teröre karşı tepkilerde çığ gibi artıyor. Türkiye genelinde Sendikalar, sivil toplum Örgütleri, barolar, halk tek vücut oldu. Dün Otopark önünde bir açıklama yapan Artvin Barosu terör saldırılarını kınayan bir basın açıklamasında bulundu. Açıklamayı Baro Başkanı Av. İzzet Varan yaptı. Kalabalık bir katılım ile gerçekleştirilen basın açıklamasında şu görüşler dile getirildi; "Bir terör örgütünün dün Hakkâri Çukurca İlçe merkezi ile 21. Sınır Jandarma Tugay Komutanlığına bağlı Kekliktepe Jandarma Karakolu'na yaptığı saldırılarda 24 askerimiz şehit olmuş, 18'si de yaralanmıştır. Önceki gün de Bitlis'in Güroymak İlçesinde uzaktan kumandalı bombanın araç geçişi sırasında patlatılması sonucu 5 polisimiz şehit olmuştur. Öncelikle şehitlerimize Tanrı'dan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

SALDIRILAR TÜRK MİLLETİ'NİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN VARLIĞINA YÖNELİKTİR!

Terör örgütünün saldırılarının hedefinin Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik görevlilerinin şahsında Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına yönelik olduğu bilinmelidir.

Terör örgütünün görünürdeki merkezi Kandil'i yönlendirenlerin Avrupa ve Atlantik ötesindeki emperyalist odaklar olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Geçen yüzyılın başında çöpe attığımız Sevr Projesinin yeniden önümüze konulduğu, Fıratsız, Diclesiz, GAP'sız, siyasi coğrafyası küçültülmüş bir Türkiye yaratmak için bölücü terör örgütüne tetikçilik yaptırıldığı apaçık görülmektedir.

Terör örgütünün legal uzantılarının samimiyetten uzak 'barış' ve 'demokrasi' söylemlerinin kamuoyunu oyalamaya, kandırmaya yönelik olduğu son saldırılarla bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Son dönemde terör örgütünün kırsaldaki eylemlerinin yanı sıra Güneydoğu Anadolu'daki bazı il ve ilçe merkezlerindeki uzantıları vasıtasıyla kamu otoritesini etkisizleştirmeye yönelik bir uygulamaya hız verdiği görülmektedir.

EMPERYALİST GÜÇLERİN EMELLERİ İKTİDAR TARAFINDAN YETERİNCE ANLAŞILAMAMIŞTIR!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yanında paralel devlet, ikili otorite anlamına gelecek biçimde, yerel yönetim, yerel mahkeme, yerel parlamento, yerel güvenlik anlamına gelecek bir örgütlenme içine girildiği görülmektedir. Kırsal alandaki saldırıların yanında, il ve ilçe merkezlerinde, kent yerleşimlerinde de güvenlik mensuplarının yanında kamu binalarına, sivil kamu görevlilerine, okullara, öğretmenlere yönelik saldırıların yoğunlaşması bahsedilen yeni strateji nedeniyledir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 88. yılını kutlamaya hazırlandığımız bir zaman diliminde Cumhuriyetin varlığına, milli bütünlüğümüze yönelik saldırıların niteliğinin ve arkasındaki emperyalist güçlerin emellerinin siyasi iktidar tarafından da yeterince anlaşılamadığı da ayrı bir gerçekliktir.

Türk Ulusu arasındaki dayanışma ve ortak faydaların vurgulanması yerine etnik ayrışmanın özendirildiği, hatta kışkırtıldığı bir süreçte yaşananların soğukkanlılıkla değerlendirilmesi, teröre karşı ortak mücadelede birlikte olunmasının zorunluluğu ortadadır.

Artvin Barosu, 88. yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığı ve bağımsızlığı için kanlarını veren şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi sağlık dilekleriyle selamlarken ulusumuzun Cumhuriyet değerleri etrafında birlikte yaşama bilinciyle bu tür saldırıları da aşacağına olan inancını kamuoyu ile saygıyla paylaşmaktadır. "

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.11.2011 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na S...
 » Kamu - Sen Terörü Lanetledi...
 » Milletimizin Başı Sağ Olsun...
 » Artvin Chp Genel Başkanlarına Sahip...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Hopa Chp İlçe Örgütü “Uğur Mumcu Ya...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Artvin Chp'den Teröre Kınama...
 » Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi...
 » Öğrenciye Sadece Minibüsçüler Sahip...
 » Artvin Gazeteciler Derneğinden Terö...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Şahin’den T...
 » Artvin’de Off Road Kulübünden De Te...
 » Artvin, Teröre Tepki İçin Bayraklar...
 » “Lozan Meşalesi Sönmez, Türkiye Cum...
 » Bayraktutan “Lozan Meşalesi Sönmez"...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin Çoruh Üniversites Rektörlük...
 » Hopa'da Teröre Lanet Mitingi Ve Yür...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...