Arhavi Festivali Güzellikleri İle Sona Erdi

07/09/2011 08:39

39'ncu Uluslar Arası Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali Arkasında Unutulmaz Güzellikler Bırakarak Sona Erdi.


Haber: Necmettin Numanoğlu39. Uluslar arası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali arkasında unutulamayacak anılar ve güzellikler bırakarak sona erdi. Festivalin ikinci ve üçüncü gününe damgasını vuran etkinlikler Arhavi'ye ve Arhavililere unutamayacakları güzellikler yaşattılar.

Atatürk anıtına çelenk konulması ve ardından Kortej yürüyüşü ile başlayan festival daha sonra festival alanında MOTİF, Uluslararası Halk Oyunları Gösterileri, Romanya, Gürcistan, K. K. T. C. Bulgaristan Halk dansları toplulukları gösterileri gerçekten görülmeye değer güzellikler yaşattı.

Pazar Kaymakamı Hüseyin Güney'in de izlediği İlk gün akşam etkinliklerinde Halk dansları ve folklor gösterileri ardından Grup Albatros, Bahri Turan, Efkan Şeşen ve ardından sahne alan Grup Samsara ile sona erdi. , . Kendiside Arhavili olan Bahri Turan'ın sahne de göstermiş olduğu performans izleyenlerce alkışlandı. İlk gün etkinlikleri havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Festivalin ikinci gününün adresi Festival alanı oldu. Halk dansları ve folklor gösterileri ile başlayan etkinliklerden sonra geleneklerin yaşatıldığı Hamsili ekmek, Laz Böreği, Aykırı hızarla odun kesme, Fındık ayıklama, Dibekte Mısır ayırma, Dik hızarla tahta biçme yarışmaları yapıldı. Büyük ilgi gören yarışmalarda izleyici rekoru kırıldı. Yarışmalarda dereceye girenlere daha sonra ödüller verildi. 2'inci gün akşam etkinliklerini Tenis Federasyonu Genel Sekreteri Naci Numanoğluda izledi. Gece Halk oyunları ekiplerinin gösterileri ardından Grup Anjiyo ilk sahneye çıkan grup oldu. Daha sonra Vira Cemal kendine has müziği ile izleyenleri coşturdu.

CENGİZKURTOĞLU ARHAVİ'Yİ SALLADI.

On bin kişinin ayakta alkışladığı çıkan Cengiz Kurtoğlu, kendisine gösterilen ilgiden dolayı duygulu anlar yaşadı. Kurtoğlu "Arhavi denildiği zaman koşa koşa her fırsatta ilçeme seve geliyorum. Bu güzel gösteri merkezini ilçemize kazandıran değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Nazif Günal Beyefendiye teşekkür ediyorum. Tabi bu çalışmaların her aşamasını yakından takip eden ve Belediyenin imkânlarını buranın tamamlanması için seferber eden Sayın Belediye Başkanımız Coşkun Hekimoğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. " dedi.

Kurtoğlu söylediği gerek yeni ve gerekse nostaljik şarkılardan oluşan birbirinden güzel parçalarla AGM'ni dolduran binlerce kişiye coşkulu ve eğlenceli anlar yaşattı.

Gecenin son Halk oyunları gösterisini KKTC ekibi yaptıktan sonra ikinci günde Marsis'in unutulmaz konseri ile sona erdi.

Festivalin üçüncü ve son günü etkinlikleri Çay toplama yarışması ile başladı. . Bayanlar ve erkekler kategorisinde yapılan yarışma da dereceye girenlere çeşitli, ödüller verildi.

ARHAVİ'DE 15 BİN KİŞİ YAĞMURA RAĞMEN AGM'Yİ DOLDURDU

Festivalin son günü akşamı yine binlerce kişi Arhavi'ye akın etti. 3 gün boyunca yaklaşık 100 bin kişinin akın ettiği Arhavi festivali unutulmayacak güzelliklere de ev sahipliği yaptı.

Festivalin son günü akşam etkinliklerine Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş, Borçka Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Tenis Federasyonu Genel sekreteri Naci Numanoğlu'nun da izlediği gece KKTC, Bulgaristan, Romanya Halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile başladı. Motif Halkoyunları ekibi de izleyenlere nefis bir gösteri sundu. Daha sonra Grup Kumsal ve Grup Empati sahne aldıktan sonra Arhavili sanatçı Tolga Kurdoğlu sahne aldı. Kurdoğlu peş peşe söylediği birbirinden güzel parçalarla AGM'yi dolduran binlerce kişiyi yerinde oynattı.

Daha sonra Hakan Bilgin tarafından sahneye davet edilen Çarmıklı ailesi adına Sevim Çarmıklıya ve MNG Karadeniz Bölge Koordinatörü Kenan Özyazıcı ya Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu teşekkür plaketi verdi.

ARHAVİ'DE SERTAP ERENER RÜZGÂRI ESTİ

Arhavi festivalinin son günü akşamı sahne alan Sertap Ereneri izlemeye 15 bin civarında izleyici geldi. Artvin ve Rize illeri ve komşu ilçelerden insanların akın ettiği Arhavi'de insanların eğlencelerini yağmur bile durduramadı.

Sertap Erener'in peş peşe söylediği şarkılara AGM'yi dolduran binlerce kişi eşlik ederken ortaya görünmez bir manzara çıktı. Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu Sertap Erener'e festival anısına plaket ve selender verdi. Erener burada yaptığım kısa konuşmada Arhavi'yi ve Arhavi insanının sıcakkanlılığına hayran kaldığını, bunun yanında Arhavi'nin doğal ve tarihi güzelliklerini çok beğendiğini ifade ederek, fırsat buldukça buralara tekrar geleceğini söyledi.

Gecenin sonunda Tenis Federasyonu Genel Sekreteri Naci Numanoğlu, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu'na Arhavi'de tenis sporunun gelişmesine verdiği katkıdan dolayı Federasyon adına bir teşekkür plaketi verdi.

Festivalin ilk günü sunuculuğunu yapan Mehmet Remzi Öncel ve kızı Özlem Öncel izleyenlerden tam not alırken, özellikle ikinci ve üçüncü gece Hakan Bilgin'e eşlik eden Özlem Öncel'in kusursuz sunuculuğu ve ayrıca İngilizce anonsları beğenildi.

Gecenin sonunda Festivalde yapılan muhteşem bir Havai Fişek gösterisi ile sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.09.2011 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi 39'uncu Uluslararası Kültür...
 » Arhavi Festivali Tarihleri Belli Ol...
 » Arhavi Festivali Güzellikleri İle S...
 » Arhavi Festivali Final Gecesi...
 » 38. Uluslar Arası Arhavi Kültür San...
 » 34. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Karadeniz Oyunları Başladı...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Gelenekler Yeniden Yaşatılırken, Ya...
 » 7. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » Arhavi Festivali Hazırlıkları Devam...
 » Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Heki...
 » Çay Toplama Yarışması Büyük İlgi Gö...
 » Arhavide Festival Çoşkusu Sürüyor....
 » Arhavi'de Yağan Yağmur Bile Coşkuyu...
 » Arhavi'de Gelenekler Yeniden Canlan...
 » Arhavi Festival Geceleri Büyük Beğe...
 » Arhavi'de Festival Coşkusu Bütün Hı...
 » Arhavi'de Yer Yerinden Oynadı...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...