Zagnos'ta Artvin Rüzgârı Esti

03/09/2011 08:16

Trabzon Belediyesi Tarafından Düzenlenen 3. Ramazan Etkinlikleri Kapsamında Sahne Dün Akşam Artvinlilerindi.


Haber: Hayati AkbaşTrabzon Artvinliler Derneği tarafından organize edilen Artvinliler Gecesi Zağnos Vadisi'nde yapıldı. Grup Nora'nın verdiği konserde Artvin yöresine ait türküler tulum eşliğinde seslendirildi. Merhum Sanatçı Kazım Koyuncu'nun da zaman zaman anıldığı geceye Trabzon Belediye Başkan Yardımcıları Osman Gökhan Bali, Hüseyin Turan ve Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hacı Nail Altınay da katıldı.

Trabzon Belediyesi tarafından düzenlenen ve Zağnos Vadisi'nde gerçekleştirilen Ramazan Şenliklerinde 22'inci gün geride kaldı. Bu yıl bir hayli coşkulu geçen şenliklere çeşitli illerden de katılımlar olmaya devam ediyor. Bu kez sahneyi Karadeniz'in en uç illerinden Artvin aldı. Trabzon Artvinliler Derneği tarafından organize edilen gecede beş kişiden oluşan ve "Değişim" manasına gelen Grup Nora sahne aldı. Grubun solisti Fatoş Esen birbirinden güzel Artvin türkülerinin yanı sıra modern türkülere de konserinde yer verdi. Tulumun yanık sesi vadiyi inletirken tribünleri dolduran yüzlerce seyirciyi Yusufeli, Borçka, Şavşat, Arhavi, Ardanuç, Murgul ve Hopa'ya götürdü.

Tribünlerdeki izleyiciler yerlerinde bir an olsun duramazken bir grup genç kendini bir anda sahneye attı. Oynadıkları Artvin horonuyla büyük ilgi gören gençleri konuklar alkışlarla uğurladı. Geceye Mavi Göç Grubunun solisti Faik Bala da türküleriyle renk katarken konserin sonunda emeği geçenlere Trabzon Belediyesi ve Trabzon Artvinliler Derneği tarafından plaket verildi.

Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökhan Bali, Zağnos Vadisi'nde her akşam çeşitli yörelerden kültür mozaiği yaşandığına dikkat çekerek, " Bu gece de Artvin yöresini ağırladık. Tulumun eşsiz sesini dinledik, Artvin horonunu izledik. Kendilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. " diye konuştu.

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi de bu yıl Zağnos Vadisi'nde yapılan etkinliklerin Türkiye'ye örnek teşkil ettiğine işaret ederek, "Bizlere bu gecede fırsat tanıyan başta Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na ve Organizasyon Komitesine sonra da buraya kadar gelip bizleri yalnız bırakmayan değerli halkımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Grup Nora'ya bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki sanat hayatlarında başarılar diliyorum. " dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.09.2011 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » “Trabzon-artvin Arası Sevgi Köprüsü...
 » Trabzon Zağnos'ta Artvin Rüzgârı Es...
 » Zağnos Vadisinde Artvin Rüzgârı Ese...
 » Trabzon Zagnos’ta Artvinliler Geces...
 » Zağnos Vadisinde Artvin Rüzgârı Est...
 » Zağnos Vadisinde Artvin Rüzgârı Est...
 » Trabzon’da Tarihi Zağnos’un Çevresi...
 » Karadeniz Bölgesi Gayrimenkul Sektö...
 » Trabzon'da Yapıtech Fuarı Açıldı...
 » Kei Örgütü Genel Sekreteri Trabzon’...
 » Artvin Türk Eğitim Sen Başkanı "Ada...
 » Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası...
 » Trabzon Artvinliler Erneğinden Kurt...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Tanıtım A...
 » Sanatçı Volkan Konak, Geçen Hafta Y...
 » Başkent'te 7 Mart Coşkusu...
 » Odtü'de Artvin Rüzgârı Esti...
 » Ankara'da Artvin Evi'ne Arazi Veren...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...