Mng Holding'den Arhavi Devlet Hastanesine 220 Bin Tl Değerinde Malzeme Yardımı Yapıldı

06/08/2011 14:19

Malzemeler Cerrahi Müdahalelerde Kullanılacak.


Haber: Necmettin NumanoğluSon dönemlerde önemli gelişmeler kaydeden Arhavi Devlet Hastanesi adından söz ettirmeye devam ediyor. Hastane Başhekimliği tarafından yapılan açıklamaya göre cerrahi müdahalelerde kullanılmak üzere iş adamı Mehmet Nazif Günal tarafından ameliyat malzemeleri konusunda 220 milyarlık bir yardımda bulunulduğunu açıkladı. Önemli ameliyatların gerçekleştirilmesinde zaman ve kolaylık bakımından katkı sunacağı öngörülen malzemeler bölgede birçok hastanenin envanterinde yer almadığı belirtiliyor. Yapılan açıklamaya göre sağlanan malzemeler sayesinde ameliyat sürelerinde kısalma, hastaya büyük kolaylık sağladığı açıklandı.

Genel Cerrahi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniklerine ait malzemeler, Endoskopi cihazı, Endoskopi yıkama cihazı, Endoskopi görüntü aktarım cihazı, Troid ve batın ameliyatlarında kullanmak üzere Force Triad cihazı ile diğer cerrahi malzemeler Arhavi Devlet Hastanesinin teknik ve donanım bakımından standardını daha da yukarı çektiği açıklandı.

Önümüzdeki günlerde temeli atılacak olan yeni Arhavi devlet hastanesine de katkı sunacak bu malzemeleri sağlayarak mevcut hastane ekibinin ameliyatlarına büyük kolaylık sağlamasına neden olan, başta MNG HOLDİNG sahibi Mehmet Nazif Günal olmak üzere holdingin CEO su Vedat Çetinkaya'ya ve Karadeniz bölge koordinatörü Kenan Özyazıcı'ya, Arhavi Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından yapılan açıklama ile teşekkür ettiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.08.2011 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Tek Gıda İş Teşkilat Sekreteri Rece...
 » Bağışlanan Endoskopi Cihazının Açıl...
 » Tika’dan Dost Ülkeye Destek...
 » Artvin'de Bir İlk...
 » Artvin’de Gerçeğini Aratmayan Kbrn...
 » Hopaport Bu Defa Da Ambulans Sürücü...
 » Ambulans Şoförleri Hopaport Sahasın...
 » Hopa’da Sağlıkçılar İftar Da Buluşt...
 » Müftüoğlu Mahkeme Kararı İle Eski G...
 » Koca Çiğer Maketi Artvin’de...
 » Kırmızıgül Arhavi’yi Ziyaret Etti...
 » Artvin İl Genel Meclisi Nisan Ayı M...
 » Bayraktutan 11 Sağlık Personeli Tbm...
 » Artvin'de Düzenli Çöp Depolama Merk...
 » Mng Patronundan Arhavi Mimarisini Y...
 » Trabzon’da Düzenlenen 3. İpekyolu Z...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Artvin İl Genel Meclisi Nisan Ayı K...
 » Artvin İl Özel İdaresi Yeni İş Sezo...
 » Açü'de Akademik Giysi Ve Bilimsel T...