Hopa'da Plaj Voleybolu Büyülüyor

08/07/2011 23:55

Tvf Ve Hopa Belediyesi'nin Biocodex Sponsorluğunda Düzenlediği Hopa Plaj Voleybolu Turnuvası Türkiye Kupası 3. Etap Karşılaşmaları 2. Gün De Bütün Hızıyla Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Voleybol Federasyonu ve Hopa Belediyesi'nin Biocodex sponsorluğunda düzenlediği Hopa Plaj Voleybolu Turnuvası Türkiye Kupası 3. Etap karşılaşmaları 2. gün de bütün hızıyla devam ediyor. Tribünleri dolduran Hopa halkı bıkmadan zevkle maçları izliyorlar. Maç aralarında çalınan müzik seyirciyi coşturuyor. Seyirciler horon tepip halay çekiyorlar. Herkes gönlünce eğleniyor. Spor ile eğlence birleşiyor. Bu zevki ve heyecanı yaşamak bir başka güzel oluyor. Bu da maça olan ilgiyi büyük oranda artırıyor. Ayrıca sahada çalınan müziklere eşlik eden seyircilere sponsor firmalardan Hotel İntourist şapka ve tişörtlerden oluşan hediyeler dağıttı.

Şampiyonanın Koordinatörü İbrahim Dağıstanlı'nın ise keyfine diyecek yok. Seyircilere böyle bir mutluluğu yaşattığı için kendisi de çok mutlu. Yıllardan beri plaj voleyboluna verdiği emeğinin karşılığını seyircilerden görmek, keyfine daha da bir keyif katıyor.

Şampiyonaya birinci gün erkekler maçlarıyla başlandı. Toplu sonuçlar şöyle:

Soner- Ali/ Can- İsmail: 2- 1

Bilal- Sabit/ Gökhan- Murat: 2- 0 Hükmen galip

Taha-Şafak/ Atakan- Gökhan: 2- 0

Emre-Ceyhun/ Barış-Murat: 0- 2

Hakan-Emir/Fikri-Volkan: 2- 0

Deniz-Mehmet/ Muratcan- Batuhan: 0- 2

Gönenç-Fevzi/Oğuz- Atalay: 2- 0

Onur-Adem/Emir-Tayga: 0–2

Galip gelen takımlar galipler tablosundan, mağlup olan takımlar da mağluplar tablosundan şampiyonluk için mücadelelerini sürdürecekler. Turnuva statüsü gereği 2 mağlubiyet alan takımlar şampiyonaya veda edecek.

Bayan karşılaşmasına gelince İlk gün oynan karşılaşmalarda galip gelen takımlardan Esra-Neslişah/ Pınar-Hatice, Burcu-Sezin ve Burcu-Özge galipler tablosundan, mağlup olan Merve-Rahime/ Gizem-Seden ile Gizem –Gülay/ Tuğba- Merve de bir kez daha karşılaştılar.

Mağluplar tablosundan Gizem- Seden ikinci karşılaşmasında Merve-Rahime çiftini 21- 15 ve 21- 12'lik setlerle 2–0 yenip tur atladı. Merve –Rahime şampiyonaya veda etti. Mağluplar tablosunun ikinci maçında Tuğba- Merve çifti Gizem- Gülay çiftini 22- 20, 21- 15 ve 15- 7'lik setlerle 2- 1 mağlup etti. Bu galibiyet ile tur atlayan ikinci takım oldu. Mağlup olan Gizem- Gülay ise şampiyonaya veda etti.

Galipler tablosundan oynanan ilk maçta Esra-Neslihan, Pınar-Hatice'yi 21- 16, 18- 21, 15- 11'lik setlerle 2- 1 mağlup etti. Çeyrek finale yükseldi. Mağlup olan Hatice- Pınar da mağluplar tablosundan şampiyonaya devam edecek.

Galipler tablosunun ikinci maçında ise Burcu- Sezin/ Burcu Özge karşı karşıya geldi. Maçı 22- 20 ve 25- 23 setlerle 2- 0 kazanan Burcu- Özge çeyrek finale yükselen ikinci takım oldu. Mağlup olan Burcu Sezin de mağluplar tablosundan şampiyonluk iddiasını sürdürecek.

Erkeklerde ilk günün galipleri arasında oynanan maçta Ali - Soner ikilisi ilk günü hükmen galibiyetle geçen Bilal-Sabit ikilisine 2–1 yenilerek ilk yenilgiyi almış oldular. Galipler grubundan önceki günün galipleri Barış - Murat ikilisi, Taha - Şafak ikilisi karşısında ilk seti kaybetmelerine rağmen tecrübeleri ile sonraki setleri alarak maçı 2–1 kazanıp, tura devam etmeyi başardılar.

Günün diğer maç sonuçları ise şöyle:

Hakan-Emir/Muratcan-Batuhan:2–0

Gönenç-Feyzi/Emir-Tayga:0–2

Konuk yazar: Tayyar Sümen-Haber Türk spor muhabiri

Fotoğraflar: Savaş Eskigülek.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.07.2011 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'yı Final Heyecanı Sardı...
 » Hopa’da Heyecan Yükseliyor...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Rüzgârı Esiy...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Heyecanı Baş...
 » Hopa’da Plaj Voleybolu Hız Kesmiyor...
 » Hopa Bıocodex Plaj Voleybolu Kupası...
 » Hopa’da Plaj Voleybolu Heyecanı Baş...
 » Hopa Plaj Voleybolu’nda Finale Geli...
 » Hopa’da Yapılacak Turnuva Sinop’da...
 » Sinop’da Şampiyonun Adı Hopaport Ek...
 » Tvf Pro Beach Tour-hopaport Etabı K...
 » Hopa’da Plaj Voleybolu Heyecanı Baş...
 » Hopa’da Plaj Voleybolu Heyecanı Yaş...
 » Hopa Pro Beach Volley Plaj Turnuvas...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Coşkusunu Ya...
 » Hopa Plaj Voleybolu Bütün Heyecanı...
 » Arhavi - Hopa Maçına Ceza Yağdı...
 » Hopa' Da Muhteşem Final...
 » Artvin Amatör Futbol Liginde İlk Ya...
 » Artvin'de Basketbol Şöleni Yaşandı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...