Dünyaca Ünlü Avrasya Sirki Rize'de

01/07/2011 20:39

Türkiye'nin İlk Uluslararası Sirki Olan Avrasya Sirki Rize'de Kuruldu.


Haber: Hayati AkbaşRize Belediyesi Kültür etkinlikleri kapsamında Rize'de gösteri sunacak olan Uluslar arası Avrasya sirkinde ip cambazları, trapezciler, jonglörler, ölüm çemberi, akrobatlar, ateş gösterileri, yüksek hava gösterileri, palyaçolar, sihirbazlar, dev piton yılanları ve dünyaca ünlü sirk sanatçılarının sunacakları muhteşem gösteriler 02 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21. 30'de protokol üyeleri ve basının da davetli olduğu kalabalık bir katılımla açılışı yapılarak başlayacak. 02 Temmuz – 10 Temmuz tarihlerinde olmak üzere dokuz gün devam edecek.

Rize Belediyesi, halkımızın geleneksel sirk ve gösteri sanatlarına ‘kolayca ve ucuzca' ulaşmalarını sağlayarak sirk sanatlarını tüm halkımıza tanıtmak ve ülkemize özgü bir sirk kültürü oluşturmak, kamuoyunda sürekli hale gelecek bir sirk ve şenlik talebi oluşturarak Uluslar arası Avrasya Sirki gösterileri düzenlemektedir.

Avrasya Sirki Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yağcızeybek '' Avrasya Sirki olarak üstlendiğimiz sosyal projeler ve faaliyet anlayışımız gereği, sirk kültürümüzü genç kuşaklara tanıtmak ve ilgiyi her geçen gün daha da yükseltmek esas amacımızdır. Avrasya Sirkini Rize Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Rize'ye davet ederek çocuklarımızın ve halkımızın eğlenmesine imkân tanıyan katkı ve destekleri için Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'ya ve bizlerden desteğini esirgemeyen tüm sanat dostlarına teşekkür ediyorum'' dedi.

Uluslar arası Avrasya sirki Rize Belediyesi Kültür etkinlikleri kapsamındaki gösterilerine 02 -10 Temmuz 2011 tarihlerinde, Hafta içi günler saat 21. 30'da, Cumartesi ve Pazar saat, 15. 30'da, 18. 30'da ve 21. 30'da İsmail Kahraman kültür merkezi karşısına kurulan dev sirk çadırında gösterilerini sunacaklardır.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.07.2011 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Avrasya Sirki Rize'de...
 » Kafkas Barış Sirki Türkiye'de...
 » Atlas Sirki Gösterileri İle Hopalıl...
 » Uluslararası Avrasya Sirki Rize'de...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehm...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Trac Artvin Şubesi Genel Kurulu Yap...
 » Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğ...
 » Yusufeli Doğal Güzellikleri Görülme...
 » Türkiye'nin En Yüksek Çağlayanı Yus...
 » Artvin Çoruh Üniversites Rektörlük...
 » Sanatın Evrenselliğinde Türk-gürcü...
 » Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Foru...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Ceyhan'da Devlet Başkanları Bir Ara...
 » Karadeniz Bölgesinin Yabancı Ülkele...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Tanıtım A...
 » 38. Uluslar Arası Arhavi Kültür San...
 » 37. Uluslar Arası Arhavi Kültür San...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...